בוסטון
תרבות בבוסטון אומנות בבוסטון טבע בבוסטון בילויים בבוסטון

בוסטון>מידע כללי על בוסטון

לטייל בבוסטון
אטרקציות בבוסטון
אטרקציות מחוץ לעיר
מוזיאונים בבוסטון
חיי לילה בבוסטון
קניות בבוסטון
אוכל בבוסטון
ספורט בבוסטון
לטייל עם הילדים בבוסטון
ארה"ב
אתרי חובה
אוניברסיטת הארוארד
שכונת "ביקון היל"
מגדל ג'והן האנקוק
אנדרטת בונקר היל
פסלו של ג'ורג' וושינגטון
פסלו של פול ריברה
מגדל השעון
אתרי שותפים
מדריך טיולי תרמילאים
מדריך לחופשה בישראל
מדריך לחופשות יוקרה
מדריך לחופשות משפחתיות
מדריך לחופשה באירופה
מדריך לחופשות קיץ זולות
הצעות לחופשות בטן גב
מדריך חופשות סקיהגעה
היסטוריה
טלפונים חשובים
כרטיסי הנחות
למטייל הדתי
לשכות התיירות
מקורות מידע נוספים
תחבורה
אינטרנט אלחוטי (wifi)
מתן תשר - טיפים
סיור במפעל לייצור בירה
כיצד הייתם מתארים את בוסטון יותר מכל?
אנגליה של ארצות הברית
העיר המסמלת יותר מכל את מאבק החירות האמריקאי
מרכז טכנולוגי מפותח
מרכז אינטילקטואלי מבורך


בוסטון היא עיר הבירה של מדינת מסצ'וסטס בארה"ב. מדינת מסצ'וסטס היא אחת מ-6 המדינות שימרכיבות את ניו אינגלנד. שם זה מרמז שכאן נחתו האנגלים הראשונים שייסדו את ארצות הברית.

בוסטון היתה במשך שנים רבות העיר המובילה והגדולה בארצות הברית אך כיוון שהיא שימרה את מרכז העיר ולא מילאה אותו בגורדי שחקים היא איבדה את מעמדה לטובת ניו יורק, שיקאגו ולוס אנג'לס שהשכילו לבנות מרכזים שמותאמים לפיתוח עסקים.

בוסטון יותר מכל עיר אחרת בארצות הברית מזכירה את אנגליה. הבתים והארכיטקטורה מזכירים מאד את אנגליה. סממן בריטי נוסף שניתן למצוא כאן הוא פינת נואמים כמו זו של הייד פארק שזכתה לפרסום עולמי.

בוסטון היא עיר מודרנית מאוד בעלת מרכז עסקים משגשג ובו בעת עיר רווית היסטוריה, המסמלת עבור אמריקאים רבים את מאבק החירות האמריקאי. ניסיונות לשיפוץ מבנים, שהיו נפוצים מאוד בשנות החמישים, נדחו בזעם על ידי הציבור הבוסטוני על כן, אפשר ליהנות כיום מהיצע משופע ומגוון של אדריכלות אורבנית עתיקה. הארכיטקטורה המיוחדת שמוצאת ביטוי במספר רב של מבנים היא מאד פונקציונלית ומתבססת על הלבנים האדומות שמיוצרים מאדמת המקום. חלק לא מבוטל מההישגים הארכיטקטונים ניתן ליחס לארכיטקט צ'ארלס בולפינץ.

מי שמעונין לסייר באזורים מעניינים מבחינת הארכיטקטורה יוכל לטייל בשכונות כמו: BEACON HILL ו- BACK BAY. רברבני במקצת נשמע כינוייה של עיר מוזרה אך קסומה זו "אתונה של אמריקה".

בוסטון היא כיום אחד ממרכזי הטכנולוגיה בארצות הברית והיא מתחרה בכבוד עם עמק הסיליקון שבמדינת קאליפורניה שבמערב. מעמד יוקרתי זה נוצר הודות לתשתית אקדמית חזקה שנבנתה כאן.

שניים מהמוסדות האקדמיים שבשטחה: אוניברסיטת הארווארד והמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (M.I.T) נמנים על רשימת 10 האוניברסיטאות הטובות ביותר בארצות הברית (TOP TEN). אם תוסיפו לכך את אוניברסיטת בוסטון, אוניברסיטת ברנדייס ועוד כמות לא מבוטלת של מכללות אזי מתקבלת תמונה של תשתית אקדמאית שאין דומה לה בעולם. בוסטון הייתה ונשארה מרכז התרבות האינטלקטואלית של ארצות הברית.

העיר נמצאת על חצי אי באמצע החוף האטלנטי של מדינת מסצ'וסטס, השוכנת בצפון-מזרח ארה"ב. היא מתפרסת על שטח של 125 קמ"ר ואוכלוסייתה מונה 600,000 איש.
שעון מקומי
שעון ישראל
דף הבית | אודות | הצהרת פרטיות | תנאי שימוש באתר | מפת אתר | פרסם אצלנו | צור קשר
נקסטרגט אינטראקטיב - קידום אתרים Enhanced By   |   אפסייט בניית אתרים Powered By
Designed by Duck Design   |   נטריפ מידע תיירותי Info By    |    רכבות באירופה